Flash Web Tasarım

2013-01-12 16:42:00

 

Flash Web Tasarım

 
Flash web siteler daha çok görsellik yönünden ön plana çıkan web site çeşitlerindendir. PHP yada ASP ile kodlanmış sitelere göre daha az işlevsel özellikleri vardır fakat görünüm açısından daha kaliteli bir görsel sunmaktadırlar. Flash web siteler çoğu zaman bir veri tabanına ihtiyaç duymazlar, sadece hosting alanında yüklü olan dosyalar ile çalışırlar, fakat kullanıcının isteğine göre bazı öğeler bir veri tabanı oluşturulup o veri tabanından çekilebilir işte burda da PHP,ASP gibi diller devreye girmek zorunda kalır.
 
Flash web siteler genelde video, ses ve yüksek kalitede resim ve fotoğraların kullanılmak istendiği web sayfaları için kullanılır. Flash web sitelerin en büyük dezavantajları google gibi arama motorları tarafından indexlenme yani hafızalarına kayıt etme sırasında sıkıntı yaşamalarıdır buda SEO açısından eksi not demektir, nedeni ise arama motorları text yani yazı tabanlı çalışırlar sayfada gördükleri yazıları ve kaynak kodlarda gördükleri yazıları okuyabilirler. Flash web sitelerdeki yazılar piksellerden oluştukları için arama motorları o pikselleri okuyamazlar. Fakar diğer yanda da flash geliştiricileri bunun önüne geçmek için flash siteler için xml yapısını geliştirdiler ve xml dosyaları ile php sitelerde olduğu gibi text ler artık yazılabiliyor ama genede flash siteleri google pek sevmiyor çünkü açılma hızları diğer sistemlere göre çok yavaş, yavaş siteleride google pek sevmiyor. Kısacası sitenizin google gibi arama motorlarında çıkma gibi bir derdi yoksa ve illa ben flash bir web site istiyorum diyorsanız o zaman bu noktada bi sıkıntı yok demektir.
 
Son olarak flash web sitelerde yönetim paneli çoğu zaman olmuyor olsa bilene sadece sitede ki bazı yazı alanlarını ve bir kaç resmi değiştirebiliyorsunuz. Flash web site yaptırıken veya yapmak isterken bunları göz önüne almanızda büyük önem var.
 
İmaj Web Flash web site tasarımı konusunda da müşterilerine en kaliteli hizmeti vermektedir. detaylar için bizim ile iletişime geçebilir ve referanslar sayfamızdan flash web tasarım referanslarımızı inceliyebilirsiniz.

13
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin