İnternet Bir Hastalık mı Asrın İcadı mı?

2013-12-12 13:49:00
 Eskiden her evde ciltler dolusu ansiklopediler vardı. Bu ansiklopediler kimi zaman merak edilen bir konunun arandığı kimi zaman ise ödev yapmak için faydalanılan eserlerdi. İnternetin yayılması ve her eve girmesi ve kullanım yoğunluğunun artması ile içeriklere, konulara ve bilgilere ulaşmak için ansiklopedi ve kitaplar kullanılmaz oldu.
 
Artık yediden yetmişe hepimiz her türlü bilgiye internet üzerinden ulaşmaktayız. Kitap okumuyoruz.  Konuşmuyoruz, gezmiyoruz, arkadaşlarımızla buluşmuyoruz. Acaip bir hastalık bir virüs gibi internet bizlerin hayatında vazgeçilmez elden düşürülmez bir argüman oldu.
 
Elbette her icat gibi, tadında bırakılması ve ihtiyaç durumunda kullanılması halinde internet muhteşem bir icat. Fakat artık caddelerde parklarda yürümüyoruz yada bir arkadaşımız ile buluşmuyoruz. Çocuklarımız dışarıda oyun oynamayı yada oyuncakları ile oynamayı unutmuş durumda. Artık oyunlarımız da internetten oynanmakta. Çocuklarımız misket oynamıyor, gazoz kapaklarını dizip taş atmıyor, yakar top unutuldu.. Bazen düşünüyorum ne yapsak acaba, kökten kaldırıp silip atsak mı bu interneti hayatımızdan..
 
Kaynak: http://elektroniksigaraci.net/blog/internet-bir-hastalik-mi-asrin-icadimi.html

8
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin