Kadıköy Yeniden Yapılandırılıyor

2013-11-30 09:26:00

Bodrum’da kaçak ve ruhsata aykırı inşa edilmiş oteller yıkılıyorBaşbakan Erdoğan’ın ağustos ayında gittiği Bodrum’da gördüğü manzara karşısında “Bu kadar vicdansızlık olmaz” demişti. Başbakanın bu tepkisi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetimlerini sıklaştırdı ve tespit edilen oteller ve diğer kanuna aykırı yapılaşmalar teker teker yıkılmaya başlandı.

Erdoğan bugün yeniden Muğla’ya gidip denetimlerde bulunacak. Bakanlık ve yerel belediyeler de ağustos ayından bu yana denetimlerinin büyük kısmını bitirmiş durumda. Denetim sonuçları ise şu şekilde: Göltürkbükü Cennet Koyu’ndaki 33 yapıya mühür vuruldu. Yapılara idari para cezası kesildi, 22 yapıya ruhsat verildi. 1 yapıda ise ruhsata aykırı bölümlerin yıkımı başladı. 10 ayrı bina için ise yıkım kararı alındı.

Mumcular Belediyesi ‘nde 320 yapı mühürlendi ve tümü için yıkım kararı alındı. Torba’da 8 kıyı yapısı ve 7 otelden ruhsata aykırı kısımlarının yıkılması istendi, binaları mühürlendi. İdari para cezası da uygulandı. Belediye, buradaki 3 otele ait yıkım kararı aldı. Kıyı yapılarının da tümü yıkılacak.

Cennet Koyu’nda 33, Güvercinlik’te 320, Torba’da 15 yapı mühürlendi. Torba’da 3 otel ve kıyıdaki kaçak yapılar yıkılacak

Kaynak: http://habersokakta.com/bodrum-kiyilarina-yikim-operasyonu/

Haber Sokakta

1
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin