Taksim İnternet Yasağı Eylemlerinde Olaylar Çıktı

2014-02-24 03:41:00
Mecliste son 1 aydır süren internet yasakları görüşmeleri nihayi sonucu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ‘ün onaylaması ile birlikte bir çok kişi bu yasaklara tepki göstermişti. Son 3 haftadır süren bu tepkiler eylemlere dönüşmüş durumda ve neredeyse her cumartesi günü taksim ‘de internet yasaklarına karşı eylem yapılmakta.
 
Polis Taksim Meydanı ‘na çıkmak isteyen eylemcilere izin vermedi, eylemcilerden dağılmasını istemesi ve eylemcilerin dağılmayıp ara sokaklardan polise taş, havai fişek gibi maddeler atması ve polisinde biber gazı, tazyikli su ile müdehale etmesi artık klişeleşmiş durumda.
 
Özellikle cumartesi akşamları yani vatandaşların taksimde en kalabalık olduğu günü seçen eylemciler taksim ‘e sadece eğlenmek ve gezmek için giden vatandaşlara illallah dedirtmiş durumdalar. Tabiki birde bunun yanında konudan hiç haberi olmayan turistlerimiz var, onların durumu daha vahim.
 
Olaylar sırasında polisin attığı biber gazı fişeklerinden birisi hareket halinde bulunan bir halk otobüsüne isabet etti. Otobüsün camından içeri giren biber gazı otobüs şoförüne ve araçtaki yolculara zor anlar yaşattı. Aracı durdurarak yolcuların aşşağı inmesi sağlandı fakat arasında çocuklarında bulunduğu araç içindeki yolcular biber gazıdan fazlasıyla etkilendiler.
 
Polis olaylara karışan bir çok kişiyi de göz altına aldı.
 
İşte Olay Esnasında Çekilen Fotoğraflar:
 
 
Kaynak ve Galerinin Devamı İçin Tıklayın: Taksim İnternet Yasağı Eylemlerinde Olaylar Çıktı
Haber Sokakta

7
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin