Taksitli Tatile Onay Geldi

2013-12-12 21:10:00
 Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından sürdürülen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nu ikna etme çabası uzun süre sonra sonuç verdi, uzun süredir uzlaşılan anlaşmada alınan karar sayesinde artık tatil ödemelerinde taksitlendirme sınırlaması olmayacak.
 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu İkna Oldu! 
 
Yapılan anlaşmada BDDK alışveriş sektöründe uyguladığı taksit sınırını turizm sektöründen çekti, yeni çalışmalar sonucunda turizm sektöründeki taksitlendirme paketlerinde artık bir sınır bulunmayacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından otomotiv, beyaz eşya ve diğer sektörler için hazırladığı düzenlemeler tartışılmaya devam ederken Türkiye Seyahat Acentaları Birliği alınan kararın kesinleştiğini belirtti.
 
BDDK Nasıl İkna Oldu?
 
Günümüzde tatil için kullanılan kredi kartlarını ele aldığımızda genel olarak %90’lık bir bölüm taksitlendirmeye gidiyor. Bu incelemeye göre %30’u 24 ay geri kalanı ise 12 ay taksitlendirme seçeneğini seçiyor. Bunu göz önünde bulundurursak tatile gitmek isteyen birisi ödemelere 7 ay öncesinden başlıyor, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği başkanı Başaran Ulusoy; “Durum bu şekilde olunca konu BDDK’ya aktarıldı, araştırma mantıklı bulunarak ön ödeme konusu söze getirildi, bu sayede turizm sektörü taksitlendirme paketinden tamamen silindi.”
 
Sonuç
 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin bu çalışması hem turizm firmaları hem de halk için mantıklı bir karar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu onayından geçmesi halkın tatil süreçlerinde maddi durumdan daha rahat hareket edebilmelerinde yardımcı olacak.
 
Kaynak: http://blog.haberscripti.biz/post/taksitli-tatile-onay-geldi

3
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin