Teknolojinin Gelişimiyle Birlikte Türkiye

2013-12-12 11:59:00
 Dünyada teknolojinin gelişimi inanılmaz bir hızla devam ederken, Türkiye de son yıllarda yakaladığı dikey yönlü ivme ile geride kalmamaktadır. Ülkemizde yazılım ve teknolojik altyapı giderek yükselmekte. Özel sektör ticari teknolojik gelişmelerle birlikte devletimiz de teknolojiyi takip etmekte.
 
Yerli üretim uydu, yerli tank ve helikopter projeleri, yerli üretim teknolojik yazılımlar ülkemiz bilim adamları, mühendisleri ve yazılımcıları tarafından hazırlanmakta. Yerli üretim teknolojik çalışmaların artması, ülkemizin dışa bağımlılığının önüne geçecek ve bu sayede ihracatımız da ciddi artış gösterecektir. Bilmemiz gerekiyor ki yıllarca bu ülke evlatları, siz yapmanıza gerek yok biz ucuz ve uygun fiyatlı size satarız neden uğraşasınız safsataları ile uyutuldu. Fakat bir süredir bu vatan evlatları uyandı.
 
Önümüzdeki birkaç yılda bu güzel teknolojik gelişmeler daha da artacak ve ülkemiz dünyada hatırı sayılır bir konum ve düzeye ulaşacaktır. Bu gelişmelerin daha da hızlanabilmesi için ülkemizin başına sarılan terör belasından kurtulması şarttır. Bu sayede Türkiye muhteşem büyümesi ile çevresine örnek olacaktır.
 
Kaynak: http://elektroniksigaraavm.com/blog/teknolojinin-gelisimiyle-birlikte-turkiye.html

8
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin