Terör Belasından Kurtulmak

2013-12-12 13:39:00
 Bir yıldan uzun bir süredir Türkiye Hükümeti ve Devleti, barış süreci olarak isimlendirilen heyecan verici bir süreç içerisinde. Bu sürecin başarı ile sonuçlanması her kesin temennisi. Terör örgütünün kışkırtmalarına rağmen hükümet yetkilileri tavır ve davranışlarına dikkat etmekte sabırla sonucun iyi olması için çabalamakta.
 
Maksat daha fazla insan ölmeden bu sürecin tamamlanması. Fakat gün geçmiyor ki terör örgütü ele başıları kışkırtıcı açıklamalar yapmasın.. Herkes bilmelidir ki artık ne eski hükümetler ne de eski ordumuz var. Artık doğuda terörle erler değil, teknolojik altyapı ve silahlarla donatılmış uzman askerlerimiz, ve özel harekat polislerimiz teröre göz açtırmıyor. Çözüm sürecinden önceki bir yıllık süreçte izlenen müdahale yöntemleri ve teknolojiden sonuna kadar yararlanarak 2000 in üzerinde pkk militanı imha edildi.
 
Yani ümidimiz çözüm sürecinin hayırlısı ile sonuçlanması. Bu şekilde olmaması durumunda bilinmelidir ki pkk militanlarını yuvalarında kıstırıp imha etmek ve tamamen ortadan kaldırmak artık eskisi kadar zor değil. Tahmin ediyorum ki 1 yıl içerisinde bu mümkün olabilir.
 
Kaynak: http://elektroniksigaraci.net/blog/teror-belasindan-kurtulmak.html

4
0
0
Yorum Yaz
Follow my blog with Bloglovin